Güncel Blog

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?

 

Çağan Irmak 4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Boyu 174 cm kilosu 68’dir. 47 yaşındaki yönetmen çocukluk yıllarını Seferihisar’da geçirmiştir ve eğitim olarak Ege Üniversitesi Radyo ve Sinema Fakültesi’nden mezun olmuştur. Meslek hayatına oldukça hızlı bir giriş yapan Çağan Irmak, çektiği filmler ile milyonların gönlünde taht kurmuştur.

 

 

Çağan Irmak Filmleri

 

Nejat İşler, Fikret Kuşkan ve değerli oyuncu kadrosu ile dönemin en iyi filmlerinden olan Mustafa Hakkında Herşey, kendisinin en önemli filmlerinden olacaktır. Bir taksi şöförü ile karısının beraberliğini öğrenen birinin, taksi şöförünü kaçırıp olayları çözmeye çalışmasını anlatan 2004 yılında çekilen film, yayınlandığı dönemde büyük yankı getirmişti.

Başrollerinde Melis Birkan ve Cemal Hünal’ın olduğu 2008 yapımı olan, çapkın bir erkek ve sıradan bir kızın hayatının kesiştiği ve büyük bir aşkın başladığı olay ağını anlatan Romantik-Dram kategorisinde bir film olan Issız Adam, Çağan Irmak filmleri arasında diğer dikkat çekenlerdendir. Yayınlandığı dönemde henüz 15. haftasında 3 milyona yakın bir gişe başarısı sağlayan film, 2009 yılında Amerika’da bir film festivalinde en iyi film ödülü almıştır.

Yönetmenin tanınmasına en büyük katkıyı ise şüphesiz Babam ve Oğlum yapmıştır. Bir baş yapıt statüsünde olan Babam ve Oğlum, seyircinin büyük teveccühüne uğramış ve 3.5 milyon izleyici sayısını geçmiştir. 2005 yapımı olan ve başrollerinde Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Halit Ergenç, Özge Özberk ve daha birçok usta ismin rol aldığı filme not verilen İmdb sitesinin verilerine göre 2016 yılında 8.3 puan alarak 80. sıraya oturan film, eşine az rastlanan türde bir başarı göstermiştir. Bu başarıda en büyük katkıyı şüphesiz Irmak vermiştir.

Hem senaryosunu yazdığı hem yönettiği film ile büyük bir övgü alan usta yönetmen, aynı zamanda bu film ile birçok ödülün de sahibi olmuştur. En iyi film, En iyi yönetmen, En iyi senaryo gibi birçok ödül alan filmin oyuncuları da ayrı ayrı ödüllere layık görülmüştür.

Babam ve Oğlum, Bana Şans Dile, Benim Adım Feridun, Çilekli Pasta, Dedemin İnsanları, Issız Adam, Karanlıktakiler, Mustafa Hakkında Her şey, Nadide Hayat, Prensesin Uykusu, Tamam Mıyız, Ulak, Unutursam Fısılda tüm yönettiği filmlerdir.

 

Çağan Irmak Dizileri

 

Çağan Irmak, ilk olarak adını Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın başrollerinde olduğu Asmalı Konak dizisini çekerek duyurmuştur. Dizinin tutulması ile birlikte tüm ülke bu genç yeteneği konuşmaya başladı. Diğer dizilerinden biri olan ve bir döneme ışık tutan Çemberimde Gül Oya, yönetmenin ününe ün katmıştır. 80 olaylarını konu alan yapım uzun süre manşetlerde olmuştur. Aynı zamanda 2000’li yılları da dizide gösteren Çağan Irmak, Çemberimde Gül Oya dizisinin hem senaristi hem de yönetmenidir. Dizi 40 bölüm sürmüştür.

 

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi   Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun...

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi   Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı