Güncel Blog

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi

 

Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur Didem İnselel olan oyuncunun iki kız kardeşi vardır. Lise öğrenimini Tarabya Özel Dost Lisesi’nde gördü. Ardından Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda ve Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde eğitim aldı.
Lise yıllarından beri reklam filmlerinde oynadı. Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde okurken haber merkezlerinden başlayıp, kamera arkasında birçok birimde çalıştı. Okul bittikten sonra Kanal D Ana Haber Merkezi’nde staj yaptı. 6-7 ay “Ateş Hattı” gibi programlarda çalıştı. Daha sonra bir reklam yapım şirketinde işe başladı ve 3-4 yıl kadar devam etti.
Didem İnselel, 1999 yılında Melodi Programı’nda sunuculuk yaptı. Didem İnselel, Mart 2010 ayında KANAL D’de başlayan “Ne Yapmalı” adlı yepyeni bir programı Fatih Portakal ile birlikte sundu.

2003 yılında ilk oynadığı ve yönetmenliğini Şerif Gören ile Orhan Oğuz’un yaptığı “Serseri Aşıklar” adlı televizyon dizisinde Nurseli İdiz, Salih Güney, Müjde Ar, Yeşim Büber, Levent Üzümcü, Yeliz Tozan, Nilüfer Açıkalın, Fadik Sevin Atasoy, Gökhan Mumcu, Uğur Kıvılcım, Yosi Mizrahi, Fatma Belgen, Ali İpin, Ayten Erman, Didem Balçın ile birlikte rol aldı.

 

Didem İnselel Resimleri

 

 

2007 – 2010 yılları arasında “Kavak Yelleri” dizisinde Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Sarp Apak, Ceren Moray, Lale Mansur ile beraber oynadı.

2013 – 2014 yılları arasında “Beni Böyle Sev” dizisinde Alper Saldıran, Zeynep Çamcı, Burcu Altın, Bala Atabek, Umut Kurt, Eda Ece, Mert Turak, Burcu Biricik, Yusuf Akgün, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur, Güven Kıraç, Zafer Algöz ile beraber rol aldılar.

2014 yılı geldiğinde ise Fox TV ekranlarında oynayan “O Hayat Benim” dizisinde Ezgi Asaroğlu, Ceren Moray, Keremcem, Sinan Albayrak, Zerrin Sümer, Cem Özer, Süleyman Atanısev, Ahu Sungur, Oya Başar, Serkan Şenalp, İclal Aydın, Yeşim Ceren Bozoğlu, Ayçin İnci, Zeynep Eronat, Larissa Gacemer ile beraber rol aldı.

2017 yılında Fox Tv’de oynayan ve başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan’ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4’üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin’in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide ayrıca Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Miray Akay, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

 

Didem İnselel Oynadığı Filmler ve Diziler

 

2017 – Dayan Yüreğim (İnci Şanal) (TV Dizisi)
2016 – Sonsuz Aşk (Sinema Filmi)
2016 – Arkadaşlar İyidir (Ayşe (Seda’nın Annesi)) (TV Dizisi)
2015 – Toz Bezi (Aslı) (Sinema Filmi)
2014 – O Hayat Benim (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Beni Böyle Sev (İnci) (TV Dizisi)
2012 – 6 Mantı (Leyla) (TV Dizisi)
2011 – Sen De Gitme (Neşe) (TV Dizisi)
2009 – Kahramanlar (Zeliha) (TV Dizisi)
2007 – 2010 – Kavak Yelleri (Gönül Kaygısız) (TV Dizisi)
2006 – Sahte Prenses (Neslihan Sanlı) (TV Dizisi)
2006 – Re (Kısa Film)
2006 – 29-30 (Eda) (TV Dizisi)
2004 – Camdan Pabuçlar (TV Dizisi)
2003 – Serseri Aşıklar (TV Dizisi)

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi   Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?   Çağan Irmak 4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Boyu 174 cm...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı