Güncel Blog

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi

 

Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun isimli şarkıları ile ünlense de, albüm çalışmaları öncesinde oyunculuk yapıyordu. Birçok dizi ve film projesinde karşımıza çıkan ünlü şarkıcı, asıl çıkışını İncir Reçeli filmi ile yapmıştır. Filmde Melike Güner ile birlikte başrolü paylaşan Paracıkoğlu, film için bestelediği İsyan isimli şarkısı ile o yıla damgasını vurmuştur. Yediden yetmişe herkesin diline dolanan şarkısı ile artık kendini müzik dünyasının söz sahibi isimlerinin arasında bulmuştur. Geçmişte birçok defa farklı yapımlarda kamera karşısına geçen isim artık Türkiye’nin en ünlü şarkıcılarından biridir. Bu yeteneğini daha önce neden göstermediği ise merak konusu olmuştur.

Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 da Eskişehir’de doğdu. Babası eski bas gitarcı sonra da muhasebecilık yapmış, annesi Nurten Paracıkoğlu da öğretmenmiş. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadı buradan gelmekteymiş. Mahallesindeki ilkokul ve orta okuldan sonra liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde tamamlayan Halil Sezai Paracıklıoğlu, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı 2003 yılı Müzik Bölümü mezunudur. Sinema ve tiyatro oyuncusu, şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. İlk bestesini 15 yaşındayken yaptı.
Halil Sezai Paracıkoğlu’nun En Çok Bilinen Şarkılağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgar Esti, Üşürken, İsyan ve İncir Reçeli’nde Söylediği Duman şarkısıdır.
İlk albümü olan “Seni Beklerken”, Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 21 Kasım 2011′de yayınlandı. Ayrıca 2012 yılında “Seni Beklerken” adlı albümü ile büyük başarı yakalayan sanatçının bir anda sosyal medyada en çok konuşulan isim haline gelmiştir. “Seni Beklerken” albümünde Paramparça, Fırtına, Sonbahar, İsyan, Duman, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel gibi söz ve müziklerin birçoğu kendine ait olan eserleri yer almaktadır.

Daha önce de, Ferhat Göçer’e, Melih Ünen’e, Özcan Deniz’e şarkı vermiş.

Duygu Paracıkoğlu adında kendisinden 2 yıl 3 gün küçük oyuncu bir kızkardeşi var.

Halil Sezai, hayvan sevgisiyle de tanınır. Kendisinin Paspas adında sevimli bir kedisi var.

Halil Sezai Paracıkoğlu, 2014 yılında yapımcılığını yaptığı “Çilek” adlı sinema filminde İlker Aksum, Azra Akın, Bülent Şakrak, Selen Öztürk ile kendisi de başrolde oynadı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın üstlendiği “İncir Reçeli 2” adlı sinema filminde Sinan Çalışkanoğlu, Şafak Pekdemir, Ahmet Uz, Selim Akgül ile birlikte oynamıştır.

Halil Sezai; imam rolünde 2015 yılında yönetmenliğini İlker Ayrık’ın yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filminde İlker Ayrık, Hakan Bulut, Suzan Kardeş, Suat Sungur, Erdal Tosun, Ayberk Atilla, Fırat Tanış, Bülent Şakrak, Yasemin Çonka, Şebnem Bamsey, Gül Fakı ve İvana Sert ile beraber oynadı.

23 Ağustos 2015 tarihinde Halil Sezai ile bir enerji şirketinde yönetici asistanı olan Zehra Kaya Kadıköy Evlendirme Dairesi’nde evlendi. Çift, nikahın ardından anlaşmazlıklar baş gösterince 15 gün sonra anlaşmalı olarak tek celsede boşandı.

 

Oynadığı Filmler ve Diziler

2014 – Yapışık Kardeşler (İmam) (Sinema Filmi)
2014 – İncir Reçeli 2
2014 – Çilek (sinema)
2014 – Ammar : Film
2011 – Türkan (Dizi)
2011 – Problem Çözen Adam : (İnternet Dizisi)
2011 – İncir Reçeli
2009 – Yapma Diyorum
2009 – Kahve Bahane
2007 – Sevgili Dünürüm
2007 – Kader : Levent
2005 – Ihlamurlar Altında
2004 – Gönül Yarası : Garson

 

Ödülleri

2012 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – En İyi Çıkış Yapan Sanatçı

 

Albümleri

2011 – Seni Beklerken
2012 – Her Neyse (feat.Serhat Karayiğit)
2012 – Seni Beklemek
2013 – Ey Aşk
2015 – Ervah-ı Ezelden

 

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi   Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?

Çağan Irmak Kimdir?   Çağan Irmak 4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Boyu 174 cm...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı