Güncel Blog

Survivor Pınar Saka Kimdir? Pınar Saka Resimleri

Pınar Saka, Türkiye rekortmeni kısa mesafe koşucusudur. Survivor 2017 yarışmasına katılan yarışmacılardan biridir. Pınar Saka biyografisi, Pınar Saka resimleri ile birlikte yazımızda sizlerle.

 

Pınar Saka Kimdir?

Pınar Saka, 5 Kasım 1985 tarihinde istanbul’un Üsküdar ilçesinde doğmuştur. Babası Yılmaz Saka ve annesi Necla Saka’dır. Hakan adında bir erkek kardeşi vardır. Üniversite eğitimini spor bursu ile “University of Nebraska Omaha”da İşletme ve Pazarlama üzerine yaptıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını yapmıştır.
Amerika’da üniversite eğitimini yaptığı sırada 2009 yılında NCAA tarafından yılın atleti seçildi. Türkiye’de Enka SK adına yarışmaktadır.

2011 yılında 26’ncı Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları’nda Çin, Shenzen’deki yarışlarda Nagihan Karadere, Merve Aydın, Meliz Redif ve Pınar Saka’dan oluşan bayrak takımımız, 3 dakika 30 saniye 14’lük derecesiyle ikincilik elde etti ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

163 cm. boyunda ve 54 kilo olan Pınar Saka kısa mesafe koşucusudur. 100, 200 ve 400 metre kategorilerinde yarışır. İspanya’da Almería şehrinde düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları’nda 400m ve 4x 400m bayrak kategorisinde Türkiye’yi temsilen yarıştı. Takım arkadaşları Birsen Bekgöz, Özge Gürler ve Binnaz Uslu’yla beraber 3:40.75′ dereceleriyle üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi olmuştur.

En iyi dereceleri :
100 m 11.93′ (2003)
200 m 23.97′ (2003)
400 m 51.53′ 30 Temmuz 2011, Ankara (Türkiye Rekoru)

2013 yılının Ocak ayında Kenan Işık’ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katıldı 30.000 Tl. kazandı.

Pınar Saka, 2014 yılında su sporları ve dalış hocası Alpay Başaran ile evlendi.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında Adem Kılıçcı, Berna Öztürk, Çılgın Sedat, Fatih Hürkan, Furkan Kızılay, İlhan Mansız, Pınar Saka, Sabriye Şengül, Seda Demir, Sema Apak, Serhat Akın, Şahika Ercümen, Tarık Mengüç olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak yarışmacılar; Anıl Karakurt, Berna Keklikler, Burçak Tuncer, Denisa, Elif Şadoğlu, Erdi Ünver, Eser West, Fulya Şahin, Gökhan Gözükan, Ogeday Girişken, Sadin Bakır, Tuğçe Melis Demir, Volkan Çetinkaya, Yiğit İzik olacak.
Kaynak:Biyografi.info

 

Pınar Saka Resimleri

 

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi   Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun...

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi   Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı