Güncel Blog

Survivor Sema Apak Kimdir?

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığı ve sunumu ile sahibi olduğu TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2017 kadrosunda yarışan milli atlet Sema Apak, büyük bir fan kitlesine sahip oldu. Yarışmalarda çıkardığı başarılı grafik ile adından söz ettiren yarışmacı, 1 erkek evlat sahibidir. Eşi ile yarışmaya gitmeden önce ayrılan Sema Apak, Survivor‘ın en iddialı isimleri arasında yer alıyor.

 

Sema Apak Kimdir?

 

17 Ağustos 1985 Bursa doğumlu olan Sema Apak, Enkaspor adına yarışan milli atletlerimizden biridir. Asıl adı Sema Aydemir’dir. 400 metre engelli yarışları ile adından söz ettirmiştir.

54 kilogram ağırlığa ve 1.69 metre boya sahip olan Sema Apak, geçmiş yıllarda Heptatlon branşında atletizm ile ilgilendi. 2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 4×400 metre bayrak yarışında yarışma hakkını elde etmiştir.
Birçok yarışa katılan Sema Apak, bu yarışlarda başarılı dereceler elde etmiştir. Bu derecelerin en iyisi olan 2011 Avrupa Takımlar Şampiyonası 1.Lig İzmir’de düzenlenen yarışmada 4*400 bayrak yarışında 44.73’lük derecesiyle Türkiye rekoruna imza atmıştır.

6 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da 400 metre engelli branşında yapılan yarışta 56.62sn’lik derecesiyle en iyi derecesini elde etti.

Sema Apak, 2005 yılından beri kendisi gibi milli atlet olan Eşref Apak ile evlidir. Ali isminde bir erkek evlatları vardır. Eşi Eşref Apak da 2004 Atina Olimpiyat Oyunları’nda çekiç atma branşında bronz madalya kazanmıştır. 2016 yılında eşine boşanma davası açan Sema Apak, buna sebep olarak eşinin kumar alışkanlığını göstermiştir.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de ünlü yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında Adem Kılıçcı, Berna Öztürk, Çılgın Sedat, Fatih Hürkan, Furkan Kızılay, İlhan Mansız, Pınar Saka, Sabriye Şengül, Seda Demir, Sema Apak, Serhat Akın, Şahika Ercümen, Tarık Mengüç olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak yarışmacılar; Anıl Karakurt, Berna Keklikler, Burçak Tuncer, Denisa, Elif Şadoğlu, Erdi Ünver, Eser West, Fulya Şahin, Gökhan Gözükan, Ogeday Girişken, Sadin Bakır, Tuğçe Melis Demir, Volkan Çetinkaya, Yiğit İzik olacak.

 

Sema Apak Resimleri

 

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi   Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun...

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi   Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı