Güncel Blog

Survivor Ünlüler Sabriye Şengül Kimdir?

Survivor 2017 yarışmacılarından Sabriye Şengül kimdir? Lise yıllarında hentbol ile uğraşan Sabriye, sertliği nedeniyle boks sporuna yöneldiğini anlattı. 3 Türkiye ve 1 Dünya şampiyonluğu bulunan sporcu, Survivor yarışmasında da iddialı.

 

Sabriye Şengül Kimdir?

 

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon’da Vakfıkebir İlçesinde üç kız kardeşin ortancası olarak doğmuştur. Babası kamyon şoförü, annesi ise ev hanımıdır. 2015 yılında annesi, babasının alkol sorunu yüzünden boşanmıştır. Lise mezunudur. Spora Lisede okul takımında hentbol oynayarak başladı. 2006 yılında boks yapmaya başladı. Boksa başladıktan altı ay sonra amatör kızlarda Türkiye Boks Şampiyonu oldu.

Amatör olarak boks yaptığı dönemde Trabzon Belediyesi’nde çalışıyordu. Sonra Fenerbahçe Kulübü’ne geçti.

Sabriye Şengül, boksa başlamasını şöyle özetliyor;

Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickbosk’ta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.

 

Sabriye Şengül, Türkiye’de Boks’ta ve Kickbosk’ta 3 Türkiye şampiyonluğu, uluslararası boks şampiyonluğu ve K1 Dünya Karması Şampiyonluğu kazandı. 2015 yılından itibaren de profesyonelliğe imza attı. Kick boks’ta mağlubiyeti yok. Profesyonel kick boks’ta dünya şampiyonu oldu.

23 Nisan 2016 tarihinde İstanbul’da WKU Dünya Şampiyonluğu için kemer maçına çıkan Sabriye Şengül, Belçikalı Rakibi Vanessa De Waelle’yi puanla yenerek dünya şampiyonu oldu. Türkiye’de altın kemer sahibi olan ilk ve tek kadın sporcumuzdur.

21 Ocak 2017 tarihinde Dominik’de Acun Ilıcalı’nın sunumu ile Tv8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Survivor 2017 yarışmasına katıldı.

Survivor 2017 yarışmasında ünlüler takımında Adem Kılıçcı, Berna Öztürk, Çılgın Sedat, Fatih Hürkan, Furkan Kızılay, İlhan Mansız, Pınar Saka, Sabriye Şengül, Seda Demir, Sema Apak, Serhat Akın, Şahika Ercümen, Tarık Mengüç olacak.

Survivor 2017 yarışmasında gönüllüler takımında yarışacak yarışmacılar; Anıl Karakurt, Berna Keklikler, Burçak Tuncer, Denisa, Elif Şadoğlu, Erdi Ünver, Eser West, Fulya Şahin, Gökhan Gözükan, Ogeday Girişken, Sadin Bakır, Tuğçe Melis Demir, Volkan Çetinkaya, Yiğit İzik olacak.

 

Sabriye Şengül Resimleri

 

Kategori: Biyografi

Benzer Konular

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Kimdir?

Halil Sezai Paracıkoğlu Biyografisi   Halil Sezai Paracıkoğlu, aslında her ne kadar İsyan ve Olsun...

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Kimdir?

Didem İnselel Biyografi   Didem İnselel, İstanbul’da 13 Temmuz 1976 tarihinde doğmuştur. Tam adı Uğur...

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Kimdir?

Pablo Neruda Biyografi   Şili’de demiryolu işçisi bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak...

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Chp Milletvekili Selin Sayek Böke Biyografisi

Selin Sayek Böke Kimdir?   Selin Sayek Böke, 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday olduğu bölge...

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Kaan Urgancıoğlu Kimdir?

Bugünlerde Kara Sevda dizisinin kötü adamı Emir Kozcuoğlu rolünde gözümüze çarpan yakışıklı oyuncu; Kağan Urgancıoğlu...

Sitemizde yayınlanan içerikler editörlerin ve internet üzerinde beğenilen yazılardan oluşmaktadır. Fehva.com yayınladığı içeriklerde herhangi bir tavsiye, öneri ya da reddiyede bulunmamaktadır. Sitemizde telif hakkınız olduğunu düşündüğünüz içerikler varsa adresine mail atmanız halinde memnuniyetle ilgilenilecektir.

Yukarı